Warning: Use of undefined constant columns - assumed 'columns' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer24271/public_html/idioma.com.pl/public_html/wp-content/themes/idioma/functions.php on line 148
Język angielski | Idioma – Ewa Kaczmarek

Język angielski

 

Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne metody nauczania w zależności od poziomu zaawansowania wieku, tematyki zajęć. Wybrane elementy metod: komunikatywnej, bezpośredniej, gramatyczno-tłumaczeniowej dobierane są w różnych proporcjach tak aby uzyskać jak najlepsze efekty nauczania. Przede wszystkim stawiamy na opanowanie czterech sprawności językowych: słuchanie, mówienie, pisanie, czytanie ale również przyswojenie zasad co i w jakiej sytuacji powiedzieć. Do tego dołączamy miłą bezstresową atmosferę tak aby słuchacze czuli się komfortowo.

Poziom podstawowy

Kurs na poziomie podstawowym (A1) jest przeznaczony dla wszystkich zaczynających naukę języka angielskiego lub dla tych którzy kiedyś mieli styczność z językiem ale niestety zapomnieli podstawowe zagadnienia.

Najważniejsze cechy kursu to:

  • zajęcia prowadzone w miłej i przyjaznej atmosferze
  • tempo pracy dostosowane jest do możliwości Słuchaczy
  • przewaga konwersacji i praktycznego wykorzystania języka nad żmudnymi ćwiczeniami gramatycznymi
  • w czasie trwania kursu Słuchacze poznają 4-5 czasów gramatycznych, aby mogli budować zdania potrzebne do podstawowej komunikacji – po zakończeniu kursu Słuchacz potrafi wypowiadać się zarówno w czasie teraźniejszym, jak również opowiadać o zdarzeniach z przeszłości.
  • zajęcia prowadzone przez doświadczonego lektora

 

Poziom średniozaawansowany niższy

Kurs na poziomie średnio zaawansowanym niższym (A2) przygotowuje uczestników do posługiwania się językiem angielskim zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy czy na wakacjach. Równomiernemu i sprawnemu rozwojowi wszystkich kompetencji językowych sprzyja zastosowanie pomocy dydaktycznych umożliwiających przyswajanie w sposób przyjemny i wydajny zarówno leksyki (z obszarów takich jak środowisko pracy i finanse, podróże, miejsca, smaki i wielu innych) jak i gramatyki. Jednakże szczególną uwagę poświęcamy komunikacji – mówienie i słuchanie stanowią główny cel naszych zajęć. Kursanci wykorzystują w sposób praktyczny nabyte umiejętności poruszając wiele różnorodnych, ciekawych tematów.

Poziom średniozaawansowany

Kurs na poziomie średnio zaawansowanym (B1) przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych, których poziom językowy to średnio zaawansowany niższy (A2). Nawiązując do sytuacji życia codziennego, kładzie nacisk na naukę autentycznej komunikacji. Daje uczestnikom kursu potrzebną wiedzę i umiejętności do swobodnego komunikowania się. Strategie zawarte w podręczniku wykorzystywanym podczas realizacji kursu i najprzydatniejsze zwroty pomagają uczyć się świadomie i wydajnie. Podczas kursu słuchacze poznają słownictwo związane z życiem codziennym, rodziną ale także zawody, wakacje, rodzina i przyjaciele, dom i style życie, ważne zmiany w życiu każdego człowieka. Nauka słownictwa to jednak nie wszystko. Kurs zbudowany jest w taki sposób, aby nie zabrakło zadań leksykalno-gramatycznych ale i takich, które ćwiczą umiejętność słuchania ze zrozumieniem, czytania oraz mówienia.

Poziom średniozaawansowany wyższy

Kurs na poziomie średnio zaawansowanym wyższym (B2) przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych, które ukończyły kurs na poziomie średnio zaawansowanym (B1). Nawiązując do sytuacji życia codziennego, kładzie nacisk na naukę autentycznej komunikacji. Daje uczestnikom kursu potrzebną wiedzę i umiejętności do swobodnego komunikowania się. Tematyka kursu to m. in.: praca, sukces, wydarzenia, ryzyko, niebezpieczne zawody i ekstremalne sporty, wspomnienia z przeszłości, łamanie prawa, perswazja i manipulacja. Dzięki temu słuchacze mogą zapoznać się z szeroką gamą słownictwa. Nauka słownictwa to jednak nie wszystko. Lekcje zbudowane są w taki sposób, aby nie zabrakło zadań leksykalno-gramatycznych ale i takich, które ćwiczą umiejętność słuchania ze zrozumieniem, czytania oraz mówienia.

 

Zapraszamy.